30.000,00 zł dofinansowania na edukację ekologiczną

piknik.png

Podstawą każdej dobrej zmiany jest edukacja. Jeśli więc chcemy być bardziej eko – nauczmy się tego.

Odpowiedzią na to jest „EKOlogiczny piknik rodzinny! – działania z zakresu edukacji ekologicznej dla mieszkańców Powiatu Płońskiego" dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30.000,00 zł.

Piknik będzie wprowadzeniem w świat natury i ekologii. Chcemy by uczestnicy happeningu popatrzyli na otaczającą przyrodę z podziwem i dziecięcą ciekawością. Zauważyli jej zmienność i złożoność, ale także naszą współzależność.

W ramach pikniku zorganizowane zostaną:

Dla żądnych wiedzy? Stoiska tematyczne oraz warsztaty eko – rękodzieła, warsztaty robienia lasów w słoiku czy warsztaty wytwarzania ekologicznych kosmetyków.

Dla najmłodszych? Animacje, gry i zabawy związane z tematyką ochrony środowiska, a także przedstawienie teatralne, w które zaangażowani zostaną uczniowie szkoły powiatowej.

Dla smakoszy? Śniadanie na kocyku, a w koszach piknikowych znajdą się same ekologiczne produkty.

Termin realizacji do 15.10.2023 r.