Dwa lata Zarządu Powiatu Płońskiego

Dwa lata Zarządu Powiatu Płońskiego to nie tylko 150 posiedzeń Zarządu i 28 Sesji Rady Powiatu. W (tele)graficznym skrócie podsumowaliśmy te dwa lata, pokazując różne obszary naszej pracy i samorządowej aktywności.

grafika dotycząca 2 lat zarządu powiatu ze zdjęciami członków zarządu i wykonanych zadań.jpg
  • Poprawa jakości obsługi interesantów szczególnie w Wydziale Komunikacji i Transportu - internetowa rejestracja wizyt, w Wydziału Geodezji - uruchomienie Systemu Geoportal
  • Pozyskanie 4.5 mln zł z Ministerstwa Sportu na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1.
  • Modernizacja sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym.
  • Modernizacja sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 2.
  • Dużo działo się też na powiatowych drogach. Udało się pozyskać środki zewnętrzne na wybudowanie i wyremontowanie 37 kilometrów dróg.
  • Oddanie do użytku tzw. rodzinkowych mieszkań przy ul. Sienkiewicza w Plońsku, dla 28 wychowanków Domu Dziecka.
  • Przekazanie 300 tys zł dla szpitala w Płońsku, na zakup aparatury medycznej.
  • Projekt ronda przy ul. Grunwaldzkiej - Jaworskiego - Klonowej.
  • Pozyskanie 0.5 mln zł na drugi Środowiskowy Dom Samopomocy w Płońsku.
  • Pozyskanie 84 tys zł dla szkół powiatowych w ramach programu "Aktywna tablica".
  • Pozyskanie 100 tys zł w ramach projektu "Zdalna szkoła" na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli szkół powiatowych.
  • Budowa ścieżek rowerowych na trasie Płońsk - Arcelin za kwotę 533 tys zł, we współpracy z Gminą Miastem Płońsk.
  • Rekordowa wysokość dotacji dla organizacji pozarządowych.
  • Mistrzostwa Powiatu Płońskiego w piłce nożnej - jeden z pierwszych turniejów sportowych w Polsce po "lockdownie".

,,Ten mały jubileusz niech będzie okazją do podziękowań. Chciałabym podziękować Członkom Zarządu za wsparcie i dobrą merytoryczną pracę. Dziękuję Przewodniczącemu Rady Powiatu i radnym, za zaufanie, współpracę i konstruktywną krytykę. Dziękuję pracownikom starostwa oraz jednostek powiatowych Dyrektorom i kadrze szkół powiatowych ośrodków szkolno-wychowawczych, całemu zespołowi płońskiego szpitala powiatowego, dziękuję całej administracji zespolonej, służbom i strażom, z którymi mam przyjemność współpracować. Dziękuję samorządowcom z powiatu płońskiego, wójtom, burmistrzom i radnym za zaufanie i współpracę przy działaniach na rzecz społeczności lokalnej." Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska