11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

W związku z epidemią koronawirusa Narodowe Święto Niepodległości zostanie uczczone przez władze miasta i powiatu w sposób kameralny. Po mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele św. Michała Archanioła, która rozpocznie się o godzinie 10.00, 5-osobowa delegacja przedstawicieli Gminy Miasto Płońsk i Powiatu Płońskiego złoży kwiaty pod pomnikiem Wolności przy ul. Kolejowej, a następnie na mogile żołnierzy z 1920 roku.

Wizerunek Piłsudskiego i herb Powiatu Płońskiego na tle flagi Polski oraz  napis 11 Listopada Święto Niepodległości

Przypominamy o obowiązującym na mszy świętej limicie osób - w kościele św. Michała Archanioła to 32 osoby.

Zachęcamy do indywidualnego uczczenia Święta Niepodległości np. poprzez wywieszenie flagi państwowej lub – pojedynczo – złożenie kwiatów pod pomnikiem Wolności.

Okazją do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów będzie akcja "Niepodległa do hymnu", w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego.