103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Płońskie obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele Św. Michała Archanioła. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie po symbolicznym odsłonięciu pomnika i przemówieniach delegacje złożyły kwiaty upamiętniając to ważne dla Polski święto.

Starosta Płoński przemawia do mikrofonu w tle poczty sztandarowe
Powiat Płoński reprezentowali: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Józef Bluszcz, Radni Powiatu: Marianna Chybała, Jacek Ryziński, Sekretarz Powiatu Anna Czerniawska oraz Kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego Paweł Zacieski.
„11 listopada to dzień szczególny: dziś przypada 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Ten dzień, ta rocznica kojarzą się z nazwiskami wielkich, wpływowych Polaków: Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego… Nie byłoby jednak niepodległej Polski bez udziału Polek. Gdyby nie kobiety, II Rzeczpospolita nie miałaby szans powstać.” Tak zaczęła swoje przemówienie Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, które w całości poświęciła Polkom walczącym o wolność.