100. rocznica śmierci dr Leona Rutkowskiego.

W 100. lecie śmierci wybitnego płońszczanina dr Leona Rutkowskiego, 24 października w budynku Starostwa Powiatowego w Płońsku została zorganizowana konferencja popularno-naukowa, pt.”Wszechnica płońska - dr Leon Rutkowski i jego dzieło w wymiarze historycznym”.

Ilustracja do artykułu DSC_0028.JPG

W 100. lecie śmierci wybitnego płońszczanina dr  Leona Rutkowskiego, 24 października w budynku Starostwa Powiatowego w Płońsku została zorganizowana  konferencja  popularno-naukowa, pt.”Wszechnica płońska  - dr  Leon Rutkowski  i jego dzieło w wymiarze historycznym”. Konferencji towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i działalności dr Leona Rutkowskiego.Uroczystości upamiętniające  sylwetkę i dziedzictwo twórcy i inicjatora ruchów społecznych oraz pracy na rzecz lokalnego środowiska odbędą się także 27 października. Rozpocznie je msza święta o godz. 10.00 w kościele parafii św. Michała Archanioła. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta pod budynek Zespołu Szkół nr2 w Płońsku, gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie popiersia dr Rutkowskiego. Uroczystości zakończy Gala – Płońszczanie Rutkowskiemu - program promujący postawę obywatelską i patriotyczną.Organizatorami obchodów są  ZS Nr 2 im. Leona Rutkowskiego i Nieformalna Grupa  Działania „Dla Rutkowskiego”.