100 000 złotych dla Powiatu Płońskiego na poprawę dostępności

Powiat Płoński pozyskał grant w wysokości 100 000 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Dostępny samorząd – granty” na realizację projektu „Powiat płoński dostępny dla każdego!”.

Informacja o pozyskanych środkach.

Celem programu jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami.

W ramach pozyskanych środków zrealizowane zostaną następujące działania:

• Przystosowanie Zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu w Raciążu poprzez zakup windy do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnością,
  • Oznaczenie pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych oraz oznaczenie budynku elementami w kontrastowym kolorze w trzech lokalizacjach w Starostwie Powiatowym w Płońsku na ul. Płockiej 39, Popiełuszki 14 oraz budynku na ul. Popiełuszki 14a.
  • W zakresie dostępności architektonicznej zaplanowany jest zakup 3 tablic z informacją pisaną i piktograficzną oraz krzesła do transportu osób niepełnosprawnych w przypadku ewakuacji
  • Zostaną sfinansowane usługi doradcze oraz zakup 3 sztuk pętli indukcyjnych w zakresie dostępności oraz komunikacji -informacyjnej.

,,Bardzo cieszy mnie pozyskane przez Powiat Płoński dofinansowanie. Te 100 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozwoli na zmiany, które są ważne dla nas w szerszym kontekście. Chcemy aby urząd stawał się coraz bardziej dostępny dla wszystkich interesantów i tworzyć pozytywny klimat dla osób o szczególnych potrzebach. To nie tylko kwestia podejmowania działań na rzecz zmniejszania barier architektonicznych czy cyfrowych, ale przede wszystkim wiedza i świadomość nas wszystkich o osobach o szczególnych potrzebach.” – informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

Środki zostały pozyskane w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”, realizowanego przez Fundusz w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.

Lista ocenionych wniosków "Dostępny samorząd - granty"