1 etap naboru do szkół ponadpodstawowych - wyniki

Informacja o wynikach pierwszego etapu naboru do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat płoński na rok szkolny 2022/2023.

Uczniowie sprawdzają wyniki naboru na tablicy ogłoszeniowej.

20 lipca zakończył się I etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Szkoły ogłosiły listy kandydatów zakwalifikowanych do pierwszych klas. Do szkół prowadzonych przez powiat płoński aplikowało ogółem 1237 kandydatów. Zakwalifikowało się 1034 kandydatów do 34 oddziałów z czego:

- licea ogólnokształcące - 485 kandydatów, 15 oddziałów;

- technika - 297 kandydatów, 10 oddziałów;

- branżowe szkoły I stopnia - 252 kandydatów, 9 oddziałów.

Od 21 do 27 lipca 2022 roku kandydaci zakwalifikowani mają czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole poprzez przekazanie do niej oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty. 28 lipca szkoły ogłoszą listy przyjętych.

203 kandydatów nie zakwalifikowało się do żadnej szkoły. Nie stracili oni szansy na podjęcie nauki od 1 września 2022 roku. W dniach od 1 do 3 sierpnia szkoły dysponujące wolnymi miejscami prowadzić będą rekrutację uzupełniającą.

Uwaga! Ten etap rekrutacji prowadzony będzie przez szkoły bez wspomagania elektronicznego aplikacji (system eNabór). Zatem podania wyłącznie w formie papierowej wraz z wymaganymi dokumentami należy składać bezpośrednio w szkołach.