"Wiosną malowane" - Powiat Płoński na płótnie

W dniach 16-23 czerwca na terenie powiatu płońskiego gościli artyści malarze, którzy na zaproszenie Starosty Płońskiego Andrzeja Stolpy, w ramach pleneru malarskiego „Wiosną malowane” uwiecznili na płótnach zarówno urokliwą florę jak i architekturę ziemi płońskiej.

Ilustracja do artykułu DSC02381.JPG

W dniach 16-23 czerwca na terenie powiatu płońskiego gościli artyści malarze, którzy na zaproszenie Starosty Płońskiego Andrzeja Stolpy, w ramach pleneru malarskiego „Wiosną malowane” uwiecznili na płótnach zarówno urokliwą florę jak i architekturę ziemi płońskiej. Komisarzem pleneru była pani Katarzyna Rólka, która bezpośrednio czuwała nad przebiegiem przedsięwzięcia. W plenerze uczestniczyli: Stanisław Prokopczyk (Warszawa), Zdzisław Wiśniewski (Mała Wieś k/Płocka), Jolanta Smykowska (Sierpc), Krystyna Piasecka (Płońsk), Anna Wąsikiewicz (Włocławek), Joanna Rodowicz (Mława), Florian Kohut (Rudzica), Wojciech Witkowski (Sierpc), Andrzej Lewandowski (Płońsk).

 

Szukając tematów swoich prac artyści odwiedzili wiele ciekawych miejsc.

Pobyt malarzy dał okazję do zorganizowania spotkań z dziećmi. Warsztaty z wychowankami Domu Dziecka oraz uczniami Szkoły Podst. Nr 2 i Szkoły Podst. Nr 3 w Płońsku, poprowadzili: Stanisław Prokopczyk, Zdzisław Wiśniewski oraz Florian Kohut.

Podczas pleneru w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku odbyło się także spotkanie autorskie z uczestnikiem pleneru Florianem Kohutem pt. „Z pastelą o strachach”.

Na zakończenie pleneru malarze gościli u starosty , gdzie starosta osobiście podziękował uczestnikom za przyjazd, zaangażowanie i powstałe prace.

 

„Plener malarski jest ciekawą formą promocji powiatu. Był bardzo dobrze zorganizowany za co bardzo dziękuję komisarzowi pleneru pani Katarzynie Rólce.

Powstało 11 obrazów, które nie tylko utrwaliły krajobraz, ale także oddały ducha miejsc, w których na co dzień żyjemy.

W zasobach starostwa znajdują się obrazy pleneru, który odbył się dokładnie 30 lat temu. To zbyt długa przerwa, postaramy się ją nadrobić i w kolejnych latach organizować następne plenery. Nasz powiat jest pełen pięknych zakątków, które warto utrwalić, bo krajobraz zmienia się bardzo szybko”- podsumował plener starosta Andrzej Stolpa.

Powrót na początek strony