XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Ilustracja do artykułu IMG_8091.JPG

W dniu 29 maja 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku  odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków 19-stu laureatom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Konkurs na szczeblu powiatowym organizowało Starostwo Powiatowe w Płońsku. Upominki wręczali Starosta Płoński – Andrzej Stolpa,  Wicestarosta - Anna Dumińska – Kierska oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Paweł Jakubowski.

Głównym zadaniem Konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Ponadto celem Konkursu było ukazanie strażaków – ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo – gaśniczych oraz promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.  

Powiatowa Komisja Konkursowa biorąc pod uwagę wartość artystyczną prac oraz ich zgodność z tematyką Konkursu ustaliła następującą kolejność miejsc:

 

I grupa - uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Maja Kopecka – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie

II miejsce – Aleksandra Sencerz – Szkoła Podstawowa w Nowym Mieście

III miejsce – Zuzanna Arciszewska – Szkoła Podstawowa w Smardzewie

Wyróżnienie:

 - Julia Drząszcz – Szkoła Podstawowa w Szczytnie

- Bartosz Salak – Szkoła Podstawowa w Baboszewie

II grupa - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Julia Strzegowska – Szkoła Podstawowa w Baboszewie

II miejsce – Dawid Sałaciński – Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy

III miejsce – Karolina Żebrowska – Zespół Szkół w Krajkowie (SP)

Wyróżnienie:

- Barbara Grzymkowska – Szkoła Podstawowa w Baboszewie

- Kamil Jankowski – Zespół Szkół w Starym Gralewie

III grupa - uczniowie gimnazjów

I miejsce – Natalia Wyszyńska – Publiczne Gimnazjum w Raciążu

II miejsce – Alicja Majewska – Zespół Szkół w Starym Gralewie

III miejsce – Zofia Ciecierska – Zespół Szkół w Starym Gralewie

Wyróżnienie:

- Olga Kłosińska – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie

- Aleksandra Olszewska – Publiczne Gimnazjum w Raciążu

IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych (do 18 r. ż.)

I miejsce – Natalia Fonderska – Szkoła Podstawowa w Baboszewie

II miejsce – Dawid Kołupajto – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jońcu

III miejsce – Milena Rajczak -  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jońcu

Wyróżnienie:

- Paweł Łabęda - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jońcu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku


godziny pracy: pon - pt 7.30-15.30
tel. (23) 662 99 52, fax (23) 663 24 23
e-mail: zarzadzaniekryzysowe@powiat-plonski.pl

Soboty, niedziele i święta
tel. (23) 652 75 97, fax (23) 653 30 04
tel. kom. 604 209 998
tel. alarmowy 998
e-mail: plonsk@mazowsze.straz.pl

całodobowy telefon alarmowy 602 254 720

logo pczk

Powrót na początek strony