UWAGA bakteria E Coli w wodociągu Raciąż

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora sanitarnego w Płońsku z dnia 14.03.2019 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Raciąż

Ilustracja do artykułu ecoli.jpg

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku, informuje że uzyskane wyniki badań próbek wody pobranych w dniach 11.03.2019 r. z urządzeń/instalacji wodociągu Raciąż wykazały obecność bakterii grupy coli pozwalających na stwierdzenie warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi.

Ograniczenia związane z warunkową przydatnością wody dotyczą ok. 6600 mieszkańców następujących miejscowości: miasta Raciąż i 19 miejscowości gm. Raciąż: Folwark-Raciąż, Witkowo, Drozdowo, Ćwiersk, Pęsy, Kiniki, Sierakowo, Krajkowo, Kruszenica, Kossobudy, Żychowo, Zdunówek, Łępin, Łępinek, Cieciersk, Żukowo-Wawrzonki, Kraszewo-Sławęcin, Kozolin, Strożęcin, Kaczorowy

Mając na uwadze szczególną ostrożność w korzystaniu z wody z wodociągu Raciąż nie należy spożywać wody pobieranej bezpośrednio z kranu, tylko po przegotowaniu. Wskazane jest również używanie wody przegotowanej do mycia zębów oraz do mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo.

Woda może być używana tylko da kąpieli oraz pozostałych celów użytkowych bez ograniczeń.

Dostarczana woda w czasie prowadzenia okresowej dezynfekcji związkami chloru może stanowić dla konsumentów istotną uciążliwość z powodu odczuwalnych zmian właściwości smakowych i zapachowych.

Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do odwołania.

Poniżej w załącznikach treść komunikatu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku

godziny pracy: pon - pt 8.00-16.00