Eliminacje Rejonowe XLI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ilustracja do artykułu rower 8.jpg

W dniu 9 maja 2018 r. w obiektach Zespołu Szkół w Siedlinie odbędą się Eliminacje Rejonowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Głównym organizatorem Eliminacji Rejonowych Turnieju BRD dla subregionu ciechanowskiego (powiaty: ciechanowski, płoński, mławski, pułtuski, żuromiński) jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, a współorganizatorami min. Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Urząd Gminy w Płońsku.

To czwarty etap zmagań uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych subregionu ciechanowskiego, z którego zdobywcy czołowych miejsc będą rywalizować ze sobą na szczeblu wojewódzkim. Na uczniów czekać będą nie tylko potyczki umysłowe w teście z wiedzy o ruchu drogowym, tor przeszkód, który będzie dla zawodników nie lada wyzwaniem sprawnościowym ale też sprawdzian umiejętności praktycznych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W eliminacjach rejonowych turnieju wezmą udział po dwie drużyny (zdobywcy czołowych dwóch miejsc) w kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z pięciu powiatów subregionu ciechanowskiego.

Powiat Płoński w eliminacjach rejonowych reprezentować będą

W kategorii szkół podstawowych:

  1. Szkoła Podstawowa w Naruszewie
  2. Szkoła Podstawowa w Siedlinie (III miejsce w eliminacjach powiatowych)

W turnieju nie weźmie udziału drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szczytnie (zdobywca II miejsca w eliminacjach powiatowych) ze względu na wcześniej zaplanowany wyjazd na „Zieloną Szkołę”

W kategorii klas gimnazjalnych uczniowie z oddziałów gimnazjalnych:

  1. Szkoły Podstawowej w Raciążu;
  2. Szkoły Podstawowej w Naruszewie;
  3. Szkoły Podstawowej w Siedlinie (przywilej gospodarza Turnieju)

Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Wysoka ranga zawodów, profesjonalna organizacja, którą zawsze zajmują się przedstawiciele WORD i Policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z subregionu ciechanowskiego, fantastyczne nagrody, to tylko niektóre z powodów, dla których ten Turniej cieszy się niesłabnącym powodzeniem od wielu, wielu lat.

Eliminacje Rejonowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej
w Siedlinie rozpoczną się o godz. 900, a ich zakończenie przewidziano na godz. 1400.

 

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku


godziny pracy: pon - pt 7.30-15.30
tel. (23) 662 99 52, fax (23) 663 24 23
e-mail: zarzadzaniekryzysowe@powiat-plonski.pl

Soboty, niedziele i święta
tel. (23) 652 75 97, fax (23) 653 30 04
tel. kom. 604 209 998
tel. alarmowy 998
e-mail: plonsk@mazowsze.straz.pl

całodobowy telefon alarmowy 602 254 720

logo pczk

Powrót na początek strony