Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 7 maja br. odbył się Finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W dniu 7 maja br. odbył się Finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Gospodarzem tegorocznego finału była Szkoła Podstawowa im. St Konarskiego w Raciążu.
Organizatorami Turnieju byli:
Starostwo Powiatowe w Płońsku;
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku;
Urząd Miejski w Raciążu.;
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
- popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Turniej organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych.
W bieżącym roku w eliminacjach powiatowych wzięło udział 17 drużyn tj. 8 czteroosobowych drużyn z I grupy Rywalizacyjnej (10-12 lat) i 9 trzyosobowych drużyn z II grupy rywalizacyjnej (starsi) z terenu powiatu płońskiego.
Zmagania w turnieju objęły dwa etapy:
I etap, czyli część teoretyczna, dla szkół podstawowych oraz gimnazjów, składała się z dwóch testów (testu wiedzy oraz testu skrzyżowań), zawierających zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.
II etap to cześć praktyczna, gdzie uczniowie prezentowali swoje umiejętności jazdy rowerem po torze sprawnościowym.
Kolejność drużyn w I grupie rywalizacyjnej:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie,
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie,
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. St. Konarskiego w Raciążu,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Szczytnie,
V miejsce – Drużyna reprezentująca Gminę Baboszewo,
VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kołozębiu,
VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Jońcu,
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Płońsku.
Kolejność drużyn w II grupie rywalizacyjnej:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie,
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. St. Konarskiego w Raciążu,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Siedlinie,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Sochocinie,
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Jońcu,
VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Szczytnie,
VII miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Płońsku,
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisewie,
IX miejsce – Drużyna reprezentująca Gminę Baboszewo.
Powiat Płoński w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 10 maja br. w Szkole Podstawowej w Dzierżeninie (Powiat Pułtuski, Gmina Pokrzywnica) reprezentować będą:
W I grupie rywalizacyjnej:
- Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie
- Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie
W II grupie rywalizacyjnej:
- Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie;
- Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego w Raciążu;
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, a drużyny które zdobyły pierwsze trzy miejsca oraz najlepszych zawodników w obydwu kategoriach uhonorowano okolicznościowymi pucharami.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach zostali:
- I grupa rywalizacyjna – Klaudia Pierściniak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie,
- II grupa rywalizacyjna – Szymon Borkowski ze Szkoły Podstawowej w Siedlinie.