Podpisanie umowy z wykonawcą na brakujący fragment ścieżki i chodnika na ulicy Młodzieżowej

Umowa na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej 3021W Płońsk - Raciąż” na odcinku od przejazdy kolejowego na ul. Młodzieżowej w kierunku ronda Łanów Polskich obwodnicy zachodniej została właśnie podpisana.

DSC_0022.JPG

Realizujemy odcinek od przejazdu kolejowego na ul. Młodzieżowej do ronda z „kolorowymi donicami”.

Wartość podpisanej umowy to 398.443,74 zł.

W ramach przebudowy zostaną wykonane:
• ścieżka pieszo – rowerowa, która połączy się ze ścieżką od strony obwodnicy zachodniej, po drugiej stronie, od strony przedszkola, zostanie wykonany chodnik,
• jezdnia z betonu asfaltowego o szerokości 6 m,
• odwodnienia
• oznakowanie pionowe i poziome.

Ponadto zadanie obejmuje: roboty ziemne, frezowanie nawierzchni, wykonanie podbudowy.
"Budujemy, to co możemy wybudować, czyli ścieżkę i chodnik do granicy z działką PKP, licząc na to, że PKP wykona – zgodnie z deklaracją - ścieżkę i przejście przez tory oraz szlabany na tym przejeździe – mówi Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego, która od czterech już lat prowadzi na ten temat rozmowy z koleją – Nasza inwestycja z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo na tym zapomnianym podczas budowy obwodnicy odcinku."

Wykonawca będzie chciał wykonać odcinek w 3 tygodnie, zgodnie z umową na to zadanie ma 2 miesiące.