M4 dla pszczół

Na rogu ulic M. Kopernika i Młodzieżowej pomagaliśmy pszczołom w przeprowadzce do miasta.

IMG_2622.JPG

Młodzież ze szkół powiatowych Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku wzięła udział w akcji „M4 dla pszczół”.

Z okazji dnia ziemi Piotr Budziszewski z "Fundacji na rzecz edukacji przyrodniczej i pszczelarskiej Miód i Malina" we współpracy z Powiatem Płońskim prowadził warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej.

Uczniowie po umieszczeniu kokonów w hotelu dla owadów mieli przerwę na pyszne przekąski – kanapki z twarożkiem i miodem.

Budowanie odpowiedniej postawy młodzieży wobec ochrony owadów zapylających jest priorytetowym założeniem akcji. Zwracamy uwagę na to, jak ważne w środowisku naturalnym są dziko występujące pszczoły tzw. zapylacze. Murarka nie stwarza zagrożenia, jest gatunkiem samotniczym i NIE POSIADA ŻĄDŁA.