Konkurs na drzewo powiatu płońskiego

Powiat Płoński oraz Nadleśnictwo Płońsk Lasy Państwowe zapraszają do udziału w konkursie na Drzewo Powiatu Płońskiego 2023 r.

Szukamy najpiękniejszego drzewa z terenu powiatu płońskiego.

Rola drzew w naszym otoczeniu jest nieoceniona i niedoceniona. Zaspokajają nasze zapotrzebowanie na tlen, wpływają na klimat, są filtrem zanieczyszczeń i przekaźnikiem dobrej energii. Jakby nie było więcej plusów, minusów raczej brak. Dodatkowo jesienne kolory ich koron wręcz zachęcają do uwiecznienia tego ulotnego piękna.

Co należy zrobić?

- wybrać drzewo – w swoim otoczeniu, może w ogródku przed domem, może w lesie – wybór należy do Ciebie,

- zrobić mu zdjęcie – nie musi być profesjonalne, ważne by było na nim drzewo,

- wrzucić w komentarzu pod postem na Facebooku Starostwa Powiatowego w Płońsku,

Zdjęcia można dodawać do 25 października.

To jest pierwszy etap konkursu!

Do kolejnego etapu przejdzie 5 wybranych przez komisję drzew. Członkowie komisji, zanim wyłonią zwycięzcę, będą chcieli zobaczyć drzewo na żywo – zdjęcie może nie oddawać w pełni jego uroku.

Ogłoszenie zwycięzcy – 27 października na naszym profilu na facebooku.

Do wygrania! Osoba której wskazane przez nią drzewo okaże się być Drzewem Powiatu Płońskiego 2023 wygra ławkę ogrodową oraz sadzonki drzew.

Dla każdego uczestnika konkursu przewidziane są nagrody od Nadleśnictwa Płońsk – sadzonki drzew.