I Powiatowe Forum Młodzieży

2.JPG
Powiatowe Centrum Sportu sprawdza się nie tylko jako miejsce sportowych zmagań, ale również jako obszar działań kulturalnych i edukacyjnych.
Młodzieżowa Rada Powiatu Płońskiego, przy wsparciu Elżbiety Wiśniewskiej Starosty Powiatu Płońskiego oraz dyrektorów i nauczycieli ze szkół powiatowych zorganizowała I Forum Młodzieży Powiatu Płońskiego.
Rozmowy rozpoczęły się od zmieniającego się klimatu. O ekologii mówiła Wiceministra Joanna Mucha oraz ekspert ds. edukacji klimatycznej Jakub Gontarek. Pokazaliśmy, że rozmowy o ekologii są ciekawe i ważne. Zainteresowanie młodzieży było ogromne, a ilość pytań naprawdę zaskoczyła!
Panel doradztwa zawodowego był zderzeniem dwóch światów, czyli dr Katarzyna Rychlicka-Maraszek, dr Magdalena Bylińska oraz youtuber Adam Pomoryn, czyli Asasyn08. Proces doradztwa został przedstawiony w dwóch sferach. Czyli ze strony merytorycznej, a także praktycznej. Decyzja w jakim kierunku iść to naprawdę trudna chwila.
Do tego prelegentki - lek. Joanna Jaszczur, lek. Lidia Bistron, Bożena Dzitowska i Iwona Witulska opowiadające o toksycznych relacjach i o tym dlaczego sen jest w naszym życiu ważny. Magdalena Stefaniak opowiedziała o samoakceptacji i zaburzeniach odżywiania.
Dziękujemy "Gotuj ze Staszicem" czyli zespołowi kulinarnemu z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku oraz Zespołowi Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą za nakarmienie wszystkich uczestników, było smacznie i zdrowo.
Brawa należą się również Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu w Płońsku za przepiękną ściankę forograficzną oraz chłopakom z zespołu Buczące Rysie, czyli uczniom I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku, którzy z przytupem i w rockowym klimacie zakończyli wczorajsze spotkanie.