Hala sportowa przy ZS nr 1 przekazana młodzieży i mieszkańcom powiatu

Hala, na którą czekali uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku została oficjalnie otwarta.

„Każda inwestycja ma swój początek i koniec, jest czas wbicia pierwszego szpadla i czas przecięcia przysłowiowej wstęgi. W tym przypadku i szpadel był przysłowiowy i wstęgi nie będzie.(…) Droga młodzieży, hala jest wasza, korzystajcie z niej, trenujcie, cieszcie się nią i dbajcie jak o swoją” – z takimi słowami skierowała się do gości oraz uczniów Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego.

Zamiast cięcia wstęgi były pierwsze zdobyte bramki (z jedną powtórką – tak czasami bywa). Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w wybudowanie nowego obiektu, statuetki wręczyła Elżbieta Wiśniewska oraz Robert Adamski – Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.

Po części oficjalnej był czas już tylko dla uczniów naszych szkół - spotkania i foteczki z Gwiazdami Sportu: Igą Baumgart-Witan, Natalią Kaczmarek, Tadeuszem Michalikiem, Kajetanem Duszyńskim, Michałem Podlaskim, Iwoną Zaiszliuk, zawodnikami Orkana Sochaczew oraz szczypiornistami Zepter KPR Legionowo. Do tego możliwość pogrania z nimi i zrobienia wspólnej rozgrzewki – lepszej motywacji dla młodych sportowców chyba być nie może.

Koszt całkowity: 14.193.431,55 zł w tym:

- 6.611.303,25 zł - środki własne Powiatu Płońskiego,

- 4.500.000,00 zł - dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2020,

- 3.082.128,30 zł – środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.