Cały powiat płoński grał z WOŚP!

Od Raciąża, przez Płońsk, Joniec, aż po Załuski – w niedzielę w całym powiecie słychać było hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podsumowania wciąż trwają, ale patrząc na szybko zmieniające się kwoty można powiedzieć śmiało, że IDZIEMY NA REKORD.

Każdy dołożył tu swoją cegiełkę, a już na pewno uczniowie, których od rana można było spotkać na ulicach całego powiatu. Wśród wolontariuszy można było wypatrzeć znajome twarze uczniów i nauczycieli ze szkół powiatowych.

Finałowy dzień był również aktywny dla Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego, która podróżowała całą niedzielę po powiecie, by wspierać sztaby, m.in. w Płońsku, Jońcu i Raciążu.

„Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy grali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy -uczniom szkół powiatowych, nauczycielom, wolontariuszom, tym którzy zbierali, tym którzy hojnie wspierali akcję podczas licytacji i zbiórek, oraz tym którzy organizowali wydarzenia. W płońskim szpitalu personel oraz pacjenci korzystają ze sprzętu przekazanego przez Orkiestrę, każdego dnia – są to m.in. inkubatory dla noworodków, mierniki bilirubiny, aparat usg, stanowiska do resuscytacji noworodków oraz wiele innych.”  - dodaje Elżbieta Wiśniewska Starosta płoński.

Powiat płoński wspólne granie, dosłownie i w przenośni, rozpoczął na dwudniowym turnieju piłki nożnej organizowanym wraz Zespołem Szkół w Raciążu, LKS Błękitni Raciąż, Miejskim Centrum Kultury w Raciążu oraz Urzędem Miasta Raciąż. Akcja charytatywna połączona została z inauguracją wyremontowanej hali, no i oczywiście z aktywnością fizyczną dzieci, młodzieży i dorosłych.

W niedzielę wystartował rajd nawigacyjny zorganizowany przez Powiat Płoński, Motociekawych oraz Stowarzyszenie Aktywne Mazowsze. Organizatorzy startowali uczestników na parkingu przy ul. Kopernika w Płońsku, wręczali mapy i zadania, dzięki którym uczestnicy, z nutą rywalizacji,  mogli poznać powiat, który kryje – co dla wielu było zaskoczeniem - wiele ciekawostek przyrodniczych , historycznych i architektonicznych. Dla tych którzy dotarli do Raciąża, czyli ostatni punkt na mapie przygód, czekało ognisko i posiłek.

Powiat Płoński grał również w Jońcu, gdzie można było wylicytować gadżety powiatu i torby uszyte przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bońkach. Atmosfera była wspaniała, a do puszek udało się zebrać prawie 17 tysięcy zł. (stan na 29.01, godz. 14.00).

Zakończenie dnia to finały, również w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku, gdzie zliczane były kwoty ze skarbonek, a swoje stoiska miały współpracujące z powiatem służby: SPZZOZ w Płońsku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Pożarnej oraz Komenda Powiatowa Policji w Płońsku.

W skarbonkę Starostwa Powiatowego w Płońsku udało się zebrać 1973,91 zł – kwota ta została przekazana do sztabu w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku.