2010 rok

Szanowni Państwo,

w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego w Płońsku i Urzędu Gminy w Czerwińsku nad Wisłą - organizatorów Mazowieckich Obchodów 600. Rocznicy Bitwy pod Grunwaldem pn. „Przez Czerwińsk na Grunwald”, które odbędą się w dniach 26-27 czerwca br. w Czerwińsku nad Wisłą zapraszamy, Państwa do udziału w uroczystej Paradzie stylizującej przemarsz wojsk polskich i litewskich przez Czerwińsk w drodze na Grunwald w 1410 roku. Parada odbędzie się w dniu 26 czerwca br. ulicami Czerwińska, od bulwaru wiślanego do Ogrodów Salezjańskich.

Pragniemy, aby w Paradzie wzięły udział reprezentacje szkół, firm, zakładów pracy, organizacji społecznych, miast, gmin, powiatów, instytucji samorządowych i państwowych. Niech udział w Paradzie stanie się wyrazem naszego patriotyzmu i oddaniem hołdu naszym walecznym pradziadom. Będzie to również rzadka okazja do integracji wielu grup społecznych i historycznej solidarności we wspólnym marszu. Mamy nadzieję, że nie zabraknie tam również Państwa. Mile widziane będą transparenty, sztandary, stroje historyczne lub jednakowe elementy charakterystyczne dla danej reprezentacji, np. czapeczki, koszulki, atrybuty, itp.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Paradzie i prosimy o kontakt do dnia 21 czerwca br. Wszelkich informacji udziela i zapisy przyjmuje pracownik Urzędu Gminy w Czerwińsku nad Wisłą: Marcin Stelmach tel. 24 231 58 78. 

Po Paradzie zapraszamy na dalsze obchody rocznicy.

Do zobaczenia w Czerwińsku

Wójt Gminy Czerwińsk n/Wisłą
Michał Walerysiak

Starosta Płoński
Jan Mączewski
Powrót na początek strony