Wybrano Wolontariuszy Roku 2017

30 stycznia podczas Spotkania Noworocznego wręczono tytuły Wolontariusza Powiatu Płońskiego 2017 roku.

Ilustracja do artykułu DSC_0270.JPG

Tytuł „Wolontariusza Powiatu Płońskiego roku 2017” przyznano:

- w kategorii  wolontariusz - pani Annie Brzostek - liderowi Szlachetnej Paczki z rejonu Płońsk,

- w kategorii organizacja pozarządowa – Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic z Kroczewa.

W konkursie przyznano także 5 wyróżnień. Otrzymali je:

-  pani Maria Aldona Faron – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju „Spadochron” z Płońska w kategorii wolontariusz,

-  pani Monika  Gortat -  wolontariuszka ze Szkoły Podstawowej z Czerwińska nad Wisłą w kategorii wolontariusz,

- pan Janusz Rosiak - Przewodniczący Zarządu Rejonowego w Płońsku Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w kategorii wolontariusz,

-  pan Kamil Koprowski z Załusk w kategorii wolontariusz.

-  Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Płońsku w kategorii organizacja pozarządowa,

Począwszy od roku 2010  Starosta Płoński poprzez przyznanie tytułu Wolontariusza Powiatu Płońskiego wyraża wdzięczność wolontariuszom, którzy bezinteresownie, z życzliwością i zaangażowaniem działają na rzecz mieszkańców Powiatu Płońskiego w różnych dziedzinach życia takich jak: kultura, sport, pomoc społeczna, promocja zdrowia, ekologia, turystyka, działania na rzecz osób  niepełnosprawnych itp. Do tytułu można zgłaszać osoby indywidualne i organizacje pozarządowe.