Wieczór z humorem żydowskim

12 czerwca o g. 18.00 Starosta Płoński serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Szmonces warszawski, czyli gwircmany w Płońsku” w wykonaniu Wojciecha Machnickiego i Stanisława Górki przy akompaniamencie Zbigniewa Rymarza. Spektakl odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II St. w Płońsku.

Ilustracja do artykułu IMG_6750.JPG

Szmonces to z hebrajskiego nonsens, dowcip, błahostka. Szmoncesem może być monolog, dowcip, skecz a także piosenka. Czerpie on wzorce z humoru żydowskiego. Szmonces za każdym razem powoduje uśmiech, którego u odbiorców spektaklu nigdy nie brakuje.

W spektaklu usłyszymy wiele znanych i lubianych piosenek takich, jak: „Wekselek”, „Może kiedyś innym razem”, „Mistyka finansów”, „Drzewo genealogiczne”, „Idylla”, a także dowcipów i zabawnych mini scenek żydowskich.

Ponadto, w programie:

- „Żydzi w walce o niepodległą Polskę” - gawęda Ryszarda Buczyńskiego, dyrektora ZSO w Płońsku

- występ uczniów PSM I i II st. w Płońsku

Współorganizatorem koncertu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II St. w Płońsku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Płońsku.

Wstęp wolny. Zaproszenia można odbierać w Starostwie Powiatowym w Płońsku, ul. Płocka 39, p. 313