Przejazdy kolejowe w Płońsku będą remontowane

Jak zapowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Płońsku, z początkiem lata wystąpią utrudnienia w ruchu na dwóch przejazdach kolejowych w Płońsku: na ulicy Młodzieżowej i ulicy Szkolnej

Ilustracja do artykułu kolej przejazd 2.png

W przypadku ulicy Młodzieżowej na przejeździe będzie wprowadzony ruch wahadłowy.

W przypadku ulicy Szkolnej przejazd będzie całkowicie zamknięty. Będzie to szczególnie kłopotliwe dla m.in. mieszkańców osiedla Sadyba i mieszkańców Szerominka. Objazd do Płońska będzie poprowadzony ulicami: Płońską, Spokojną i Młodzieżową. Prace na każdym przejeździe będą trwały maksymalnie trzy dni.

Przebudowa obu przejazdów jest związana z ich przystosowaniem  do zmiany kategorii.

Obecnie przejazdy mają  kategorię „D”, a po przebudowie uzyskają kategorię „B”.

Zakres prac obejmuje naprawę nawierzchni na dojazdach, wymianę płyt przejazdowych oraz instalację oświetlenia ostrzegawczego.

Inwestorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.