Komunikat Burmistrza Miasta Płońska i Starosty Powiatu Płońskiego z dnia 14 marca 2018 r.

W związku z informacją o rozwiązaniu PKS S.A. Ciechanów w piątek, 9 marca z inicjatywy burmistrza Andrzeja Pietrasika w Urzędzie Miejskim w Płońsku odbyło się spotkanie z udziałem Starosty Powiatu Płońskiego Andrzeja Stolpy oraz likwidatora spółki Mobilis Zbigniewa Załęskiego.

Ilustracja do artykułu zdjęcie dworzec 2.jpg

Likwidator spółki stwierdził, że jedyną przyczyną postawienia spółki w stan likwidacji była jej sytuacja ekonomiczna. Zapewnił też, że komunikacja autobusowa na terenie powiatu płońskiego będzie prowadzona w niezmiennej formie do 30 czerwca tego roku.

Starosta powiatu płońskiego poruszył kwestię wydzielenia budynku dworca i stanowisk z działki, na której znajdują się te obiekty. Likwidator poinformował burmistrza i starostę, że jest zainteresowany sprzedażą całego terenu – włącznie ze stanowiskami autobusowymi i dworcem. Zwrócił jednak uwagę, że – do momentu sprzedaży – możliwe będzie wydzierżawienie lub użyczenie dworca i stanowisk. Kwestia ta ma być przedmiotem kolejnych rozmów.

Likwidator zobowiązał się również do udostępnienia danych, tzw. potoku pasażerów na poszczególnych liniach autobusowych na terenie powiatu. Informacje te mają pomóc w ewentualnym płynnym przejęciu kursów przez innych przewoźników.

Dla starosty i burmistrza priorytetem jest zachowanie dworca, w tej samej lokalizacji, a także istniejącej liczby połączeń autobusowych. Starosta i burmistrz wykorzystają wszelkie możliwe środki, aby tak się stało.