Dziś jest 31 marzec 2017 r., imieniny Balbiny, Beniamina
Wyszukiwanie
Wyszukiwarka
A A A
Główna treœść strony

Lalki w bibliotece

(Zam: 17.02.2017 r., godz. 11.03)
Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku zaprasza na wystawę edukacyjną „Lalki z różnych stron świata” z kolekcji Jolanty Granicy-Kownackiej. Wystawę można oglądać do 31 maja 2017 roku.
Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku zaprasza na wystawę edukacyjną „Lalki z różnych stron świata” z kolekcji Jolanty Granicy-Kownackiej. Wystawę można oglądać do 31 maja 2017 roku.
Jolanta Granica- Kownacka - Kolekcjonerka i właścicielka prezentowanych przedmiotów –urodziła się 29 kwietnia 1980 r. w Ciechanowie. Tam ukończyła Szkołę Podstawową nr 3, a potem Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół nr 3. Następnie rozpoczęła edukację na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie na kierunku filologia polska. Tam poznała wspaniałego człowieka- dr Teresę Brzeską- Smerek, która na nowo otworzyła jej drzwi do świata dzieciństwa. W 2004r. , w Dzień Dziecka obroniła pracę magisterską pt. „Baśnie, podania i legendy Ciechanowa i Ziemi Ciechanowskiej”. Kiedy została polonistką w Szkole Podstawowej w Kraszewie, stworzyła Kółko Regionalne „Stokrotka”, gdzie pracowała do 2010 r. Od tamtego czasu wolny czas poświęca swoim zainteresowaniom, czyli zbieraniem regionalnych opowieści z najbliższego regionu. Lubi czytać książki i robić zdjęcia swojej rodzinie. Uczęszcza również na zajęcia plastyczne dla dorosłych. Publikowała w ”Czasie Ciechanowa” artykuły dotyczące pochodzenia nazw miejscowości Ziemi Ciechanowskiej. W „Roczniku przasnyskim” t. II ukazał się jej artykuł na temat „Wątków fabularnych, motywów i bohaterów w baśniach, podaniach i legendach Ziemi Ciechanowskiej”, natomiast utwory „Bajka o Wielkanocy” oraz „Ciecholud” pojawiły się w publikacji „Piórem laureata, czyli Sienkiewiczek wielkie podsumowanie". Obecnie pomaga mężowi- Radosławowi w prowadzeniu gospodarstwa rolnego w Łebkach Wielkich. Najwięcej energii przeznacza jednak na wychowanie Jakuba, Macieja i Bartłomieja.© Starostwo Powiatowe w Płońsku
ul. Płocka 39, 09-100 Płońsk
tel.: (23) 662-77-64/66, 662-38-69, 662-11-45/46, 662-23-15, 662-60-56
e-mail: urzad@powiat-plonski.pl,
Kontakt, Obsługa osób posługujących się polskim językiem migowym lub systemem językowo-migowym

Polityka plików cookies